עמית ענבר, סאפ וים אחד לכולם

עמית ענבר בבאלי אינדונזיה על גלשן סאפ

כילד האהבה הראשונה שלי לים הייתה דרך גלישת גלים. אני בעצם גולש גלים מגיל 7 וזה ללא ספק האבא של כול תחומי הגלישה באשר הם! בשנים האחרונות יש כניסה ופיתוח של כמה ענפי ספורט שכולם מבוססים על גלישת גלים והגדול מכולם ב-4 שנים האחרונות זה כמובן גלישת סאפ.
אלי הסאפ הגיע כמו חמצן לנשימה… עקב בעיה בחוליות הצוואר נבצר ממני לגלוש על גלשן גלים בגלל השכיבה בה הצוואר כלפי מעלה ,כבר ביום הראשון על גלשן סאפ הבנתי את פוטנציאל של התחום בכול הקשור לגלים של הארץ וכבר אז היה לי ברור שתהיה בעיה רצינית עם גולשי הגלים שלא יקבלו את התחום החדש, והאמת די בצדק! עקב קצב התקדמות מהיר מאוד בטכניקת גלישה על סאפ אנחנו מוצאים עשרות אם לא מאות גולשים חדשים ללא ניסיון וללא רקע גלישה בטח לא בגלים עומדים בפיק משותף עם עשרות גולשי גלים ,הרי לכולם ברור שלתפוס גל עם גלשן סאפ זה הרבה יותר קל מגלשן גלים והיכולת של גולש על גלשן סאפ לתפוס גל בשלב מוקדם יותר היא מוחלטת, מצב שלא משאיר לגולשי הגלים הרבה גלים וזה בהחלט מקומם אותם.
נוסיף לזה חוסר הבנה מוחלט של גולש על גלשן סאפ שרק התחיל לגלוש וחוסר ידע למי זכות קדימה בפיק של הגל ואז מקבלים המון גלים של גולשי גלים שבעצם נגנבים על ידי גולשי גלשן סאפ והם אפילו לא מודעים לגודל "העברה" שביצעו הרגע. בנוסף התחושה הלא נעימה של גולש גלים שלידו עומדים כמה סאפים ומסתכלים מלמעלה, כל אלו בהחלט יוצרים שני עולמות שמתנגשים אחד בשני ונוצרת איבה וחוסר קבלה של גולשי הגלים לבין גולשים על גלשן סאפ.
מעבר לכול זה ישנה סכנה פיזית גדולה של גלישה אחד ליד השני בפיק צפוף .גלשן סאפ הוא ללא ספק גדול ומגושם יותר מגלשן גלים ולהיפגע מגלשן סאפ זו חוויה לא נעימה. נוסיף לזה שעל אותו גלשן סאפ עומד גולש ממש טרי שבקושי עובר קצפים אז התאונה הצפוייה היא כמו כתובת על הקיר.
אני גולש בהרבה חופים בארץ ונחרד לראות לפעמים המון מצבים של כמעט תאונה וממש חשוב שתהיה הפרדה או לפחות מרחק סביר בין קבוצת גולשי גלים לבין גולשים על גלשן סאפ.
בחוף בית ינאי שזה חוף הבית שלנו נוצר "חוק לא כתוב" שגולשי גלים מדרום למזח וגולשי סאפ מצפון למזח וזה עובד ! אפילו ממש טוב. בעונת הרחצה כאשר המצילים שהם כולם גולשי גלים בהחלט דואגים לגרש גולשים על גלשני סאפ צפונה.

1377175_668306419846825_485885612_n
דבר נוסף שהוא מאוד בעייתי הוא חוק העדר,אנחנו הרי המצאנו את החוק הזה 🙂 אבל איך זה מפריע בקטע של גלישה על גלשן סאפ? הרבה גולשים מתחילים שלא ממש מנוסים מנסים את מזלם בימים שהים מאוד גבוה כי הם רואים סאפים אחרים "מפרקים את הגלים" אבל הם שוכחים שהם לא ברמה מתאימה ומנסים לעבור את הגלים כאשר בדרך הם גם דורסים גולשי גלים.
חברים – אם אתם לא ברמה טובה בבקשה אין לכם מה לגלוש ליד גולשים אחרים!! לכו תתאמנו בצד על טכניקה עד שתרגישו יותר ביטחון ליפול בלי לדרוס גולשים אחרים וגם הכול יהיה לכם יותר קל ורגוע! אני כמובן ממליץ על קורס סאפ / הדרכה פרטית לשלב החשוב כל כך – מעבר מחתירה על סאפ לגלישת גלים על גלשן סאפ.
אני מנסה למצוא שקף/שרטוט/ הסבר למי יש זכות קדימה לתפיסת גל אולי זה יתחיל לעשות סדר לאנשים במים ושלא כולם יחשבו שכל גל שמגיע אפשר לקחת גם אם יש עליו כבר 3 גולשים אחרים בעבר העלנו סקיצה כזו אם למישהו יש קישור לזה – שלחו אלי ונשמח ולחדד את הנקודה.
אין לי ספק שבסוף כול אחד ימצא את מקומו בים באופן שווה הרי הים של כולנו !!
רק צריך לעשות קצת סדר בבלגאן ולמצוא את הגל השווה לכולם!
גלישה נעימה
עמית ענבר

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים