מעבר גלים עם גלשן סאפ בצורה בטוחה ונכונה

במהלך השעות שלי בים אני רואה המון מצבים מאוד מסוכנים של גולשי סאפ בניסיון מעבר של גלים או קצפים ובשנייה האחרונה קופצים קדימה מעבר לגל קדימה, חברים זו בעצם פעולה מסוכנת שיכולה לגרום פציעה חמורה בצלעות עד שבירת צלע!

זכרו כלל ברזל:

כשאתם נוטשים את הגלשן שזה יהיה תמיד הצידה ולא קדימה!

וכמובן  לא פחות חשוב לפני נטישה תמיד לתת מבט אחורה לראות שאתם לא נוטשים את הגלשן לכיוון גולשים אחרים שנמצאים מאחור ותמיד לקחת בחשבון גם את המרחק שתסחפו אחרוה אחרי הגלשן וגם את אורך הליש שלכם. זה מאוד חשוב במיוחד במקומות צפופים עם רבה גולשים. בגדול ניתן לעבור את הגלים בעמידת מוצא, אבל מול קצף או גל גדול חשוב לדעת לעבור לרגל ציר ולעבור את הגל או הקצף ברגל ציר. פעולה זו תמנע את הנפילה שלכם קדימה במגע הראשון עם הקצף או הגל.

בכלל בכול הקשור למעבר גלים יש המון מצבים שמצריכים אתכם להיות מגוונים בטכניקה, לפעמים יהיה נכון יותר לשכב על הבטן ולעבור את הקצפים ולפעמים בעמידה ואם אתם מתחילים אז גם ישיבה על הברכיים תעזור לא רק זה יש מצבים שנכון גם לעצור את ההתקדמות לכיוון הגל שהולך להישבר ולקבל את הגל אחרי שהוא כבר נשבר זה יהיה עם הרבה פחות כוח במגע עם הגלשן ויעזור לעבור את הגל או הקצף שמגיע מולכם.

בגדול הניסיון והכרות עם הים ושבירת הגלים יתנו לכם את התשובה באיזה טכניקה נכון לעשות שימוש בכול זמן נתון וחשוב לזכור תמיד שזה מאוד מגוון ואין טכניקה אחת שתהיה נכונה לכול מצב בים.

 

גלישה נעימה

עמית ענבר

עמית גולש סאפ במלדיביים

3 תגובות ל”מעבר גלים עם גלשן סאפ בצורה בטוחה ונכונה“

 1. יוגב הגיב:

  אחלה מאמר שסגר לי המון פינות בטכניקה!
  מה הדרך הטובה ביותר לעבוד על רגל ציר?

 2. supaway הגיב:

  הי
  הדרך הטובה לתרגל כול טכניקה על סאפ היא קודם לבצע אותה בים שקט מאוד בדומה לים שהיה הבוקר וזה מאוד יחדד את הטכניקה בתנאים אופטימלים ורק אחרי זה לעבור לישום בגלים!!אם תנסו ישר טכניקה חדשה בגלים תיפלו הרבה ותפסידו המון גלים:)
  פשוט לחתור בעמידת מוצא ותוך כדי חתירה לעבור לרגל ציר תוך החלפת משוט והחזרת הרגל הקדמית לעמידת מוצא חזרה

 3. supaway הגיב:

  בקרוב וידאו הדרכה בנושא הזה ועוד נושאים מעולים ללמידה בעולם הסאפ

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים