טיול גלישה לפרו – סאפ, קייט וכל מה שרק אפשר לחלום עליו

חלום שמתחבר ומתגשם

 יש לי חבר ילדות מכתה א', גיא בן דוד המכונה בנדא. את הכניסה לעולם הגלישה עשינו יחד. את טיול הגלישה הראשון שלו הוא עשה לפרו עם מאיה דאובר, זה היה  לפני 20 שנה אבל מאז יש לי בעצם את הרצון העז לבקר שם. הסיפורים שלו על ממלכת הלפטים פשוט נשמע טוב מדי.

החיים לוקחים לאן שלוקחים  ולפרו לא הגעתי אבל הרצון לגלוש על הגל הכי ארוך שיש ועוד לפט תמיד נשאר.

בשנה האחרונה התחלתי לחקור יעדים לגלישה בפרו, הרבה על בסיס המידע שגיא נתן לי וכמובן הרבה חפירות באינטרנט כאשר המטרה היא לפתח יעד טיולי גלישה חדש במסגרת טיולי גלישה על סאפ שאנחנו עושים בספאווי ליעדים שונים בעולם.

לאחר מספר פגישות נרתמו לרעיון מספר גופים: KLM, ממשלת פרו, מועדון סאפאווי וצלם ועורך מדהים בשם עדן רם שהיה שותף מעולה למסע הזה (למרות שאני איש לא פשוט J).

טיול גלישה בפרו - חלום שהתגשם לעמית ענבר

טיול גלישה בפרו – חלום שהתגשם לעמית ענבר

הכרתי איש מדהים וצלם עורך שהיה פשוט תענוג לעבור על החומרים ולראות את הגלישה ומה שהיה במים. זה מאפשר ללמוד המון על הגלישה שלך ועל הבנת הגל, היכולת לראות את הכל לאורך גל ארוך עם המון קטעים שונים לתרגל שוב ושוב את אותו הביצוע וליישם את הדברים למחרת.

הרעיון שלי היה לחוות כמה שיותר סוגי גלשנים שאני אוהב על הגל המושלם הזה. לקחתי למסע שלושה סאפים, שני גלשני גלים, שני קייטים, שני משוטים, חמישה לישים ושתי חליפות. בקטנה…

אחרי טיסה נוחה ומפנקת עם KLM שמאוד התחשבו בנושא הציוד והייתה פשוט חוויה נפלאה לעבור כך תהליך צ'ק אין נחתנו בלימה ומיד עלינו צפונה.

הגענו באחת בלילה, חושך מוחלט, אבל את הים שומעים טוב. המלון ממוקם על הצוק ומנגד: פלא עולם, תופעה כזו עוד לא ראיתי בים בשום מקום.

פסים, פסים רצים להם בתוך מפרץ קסום, נוף מדברי. בכלל כל העיר/ כפר הזו מזכירה את סיני לא סתם. כמו סיני רק שכאן יש גל מושלם…

המלון מפנק מאוד ומי שתכנן אותו חשב על כל הפרטים של חופשת גלישה מפנקת החל מאזור אחסנת ציוד, מתלה חליפות לייבוש, סאונה בכמה אפשרויות, ג'קוזי, חדר טיפולים איכותי שמבין אחרי הרבה טיפולים בגולשים מה האזורים הכי עובדים.

ואז – בארוחת בוקר אנחנו פוגשים לא אחר מאשר את wingnut  , איש מדהים וגולש מטורף על לונג בורד. הוא היה בטיול גלישה עם הבן שלו שסיים תיכון ולפני כניסה לקולג'.

כניסה ראשונה למים. מים סבבה (ציפיתי לקור אבל ממש לא נורא), גל ראשון ואני כמעט בוכה אין דברים כאלה, מקדיש את הגל לבנדא!

סאפ בפרו - אסור לפספס!

סאפ בפרו – אסור לפספס!

גל מפנק שרק רוצה לתת חווית גלישה ומאפשר לתרגל כל דבר שוב ושוב על אותו גל מבלי שייסגר. יש את כל הזמן שבעולם לתקן מיקום על הגלשן ולקראת הקטע הבא שלו לנסות להזיז את הגלשן קצת אחרת.

טיול גלישה לפרו - הגל המושלם

טיול גלישה לפרו – הגל המושלם

אני חייב לומר שבגלל שכל כך נהניתי מהגלישה הארוכה פחדתי ליפול ולא ממש ניסיתי דברים חדשים רק את הקבוע שלי:}

גלשנו שבוע יחד כחבורה ונסענו לגלוש גם במספר מקומות עם בחור מקומי שמנהל את המלון שלנו וגולש מדהים בעצמו.

הייתה חוויה מיוחדת, לשבת כל ערב עם איש ים wingnut  שמבין את הים ומאוד מעורב בתעשיית הגלישה בעולם. מכיר כל בורג בזירה העולמית בגלישה והעלה המון נושאי שיחה מרתקים.

כל בוקר נפגשנו באור ראשון. בדק למעלה שם רואים את השבירה ויש גם משקפת וזה עוזר לראות את הגובה המדויק. ארוחת בוקר ממש מוקדמת ויוצאים לסשן ראשון לרוב זה נגמר בעוד שניים…

המון היסטורית גלישה רצה בשיחות שלנו וגם המון נקודות בעולם ששנינו גלשנו בהם. היה מרתק  לגלוש אתו ולראות את הבנת הים שלו וראיית הים וכמובן הסגנון גלישה שלו, אבל האנרגיה והרוח שהוא משרה במים זה כיף, פרגון וחלוקה שווה.

דיברנו הרבה על נושא גולשי גלים וגולשי סאפ  ונקודות החיכוך והחיבור ביניהם ומהשיחה שלנו יצא הרעיון שלי לתפוס איתו גל יחד אני שמח לקבל תגובות חיוביות על המסר וזה חשוב לי מאד!

כשהם נסעו wingnut  השאיר לי לגלוש על שני הלונגבורדים שהוא הביא והתפנקתי איתם ארבעה ימים. זה היה נדיר, אני התרגשתי והתפנקתי על חווית גלישה מושלמת הרבה שעות.

האוכל בפרו מעולה אבל במלון זו בכלל חוויה אחרת. שלוש ארוחות טובות ביום של אוכל איכותי בהחלט עזרו לגלוש כל כך הרבה מבלי להישחק.

המרפסת  של המלון יושבת בדיוק מעל הפיק, קו ראשון למים ומאפשרת לראות את הפסים האלו בשקיעה אחרי יום ארוך מלא גלישה. הארוחה מוגשת במרפסת של המסעדה  ממש בנקודה מושלמת לצפייה בגלים עד קצה המפרץ.

טיול גלישה בפרו - אפילו המרפסת במיקום מושלם...

טיול גלישה בפרו – אפילו המרפסת במיקום מושלם…

האנשים מדהימים ורק רוצים לעזור שתהיה החוויה הכי מושלמת שיכולה להיות. הכל מאוד זורם והחלק הכי מפנק היא הידיעה שמחר בבוקר יהיה עוד יום עם גלים מושלמים ממש כמו בסרטים…

הדייגים כאן חותרים על סירת קש totora שהיא בעצם המקור לגלישה והם משתמשים בזה אלפי שנים. הייתי חייב לנסות. מיגל לקח אותי לכפר מדהים שם לחבר שלו יש שם כמה סירות totora . אחרי הסבר נכנסתי עם הסירה לניסיון לתפיסת גל זה לא קל ומדהים לראות אותם תופסים עם הסירה גלים בעמידה ממש כמו סאפ רק שהמשוט זה במבוק חתוך לחצי שממש לא נוח לחתור עם זה אבל הם עפים בחתירה. יש לסירה רוקר ענק להימנע מהתחרטמות ותחתית עם וי ענק לתמרון וכמובן הם מתמרנים עם המשוט. ממש כמו על סאפ בעמידה, שם הכל התחיל.

עמית ענבר גולש על סירת קש totora שהיא בעצם המקור לגלישה

עמית ענבר גולש על סירת קש totora שהיא בעצם המקור לגלישה

החלק המסתכל שלא נותן להירגע זה הזמן שאני יושב במרפסת מול הגלים באור יום ואני לא במים. כל גל שעובר והוא ריק מגולש ויש המון כאלו פשוט צובט בלב אבל חשוב לדעת את היכולת ולא להעמיס יותר מידי.

אחרי כל גל יש הליכה של 15 דקות חזרה לאזור הפיק. למזלי בגלל הצילומים העמידו לנו סירה או ג'ט סקי  אז לרוב בסוף הגל קיבלתי טרמפ לפיק שזה היה פינוק ע

טיול גלישה - מלון מפנק במיקום מדהים!

ולמי ואפשר לי לתפוס ים של גלים כי לרוב גם גלשתי בשעות שהיו פחות גולשים ולפעמים גם לבד.

בכל מקום שאני מגיע חשוב לי ללכת לשוק מקומי שם לדעתי מרגישים את המקום הכי טוב וזו הייתה חוויה מדהימה !!! אוכל רחוב הכי טוב שאכלתי, מלא סוגי תירס ודגים, מאכלי ים ופירות מעולים. פשוט מושלם אחרי סשן גלישה.

תמיד חשבתי על לקחת  קייט וגלשן גלים ולגלוש את הגלים המושלמים האלו. לצערי רק יום אחד במהלך הנסיעה היו תנאים טובים של רוח אבל כשזה כבר קרה זה היה מושלם. זווית גל וזווית רוח מושלמים בתאום יוצא דופן מה שאפשר ניצול מקסימלי של הגל והרוח לגלישת גלים ושימוש באנרגיה של הרוח לחזור חזרה בגלישה לפיק ולתפוס עוד גל ועוד גל ועוד… אני חושב שתפסתי 50 גלים לפחות.

בקיצור – טיול גלישה, סאפ, קייט וכל מה שרק אפשר לחלום עליו – והכי טוב בעולם!

אני כבר מתכנן טיול סאפ נוסף לפרו – מקווה שתצטרפו אלי!

עמית ענבר

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים