סאפ ותנאי מזג אוויר המתאימים לגלישה וחתירה

אחד היתרונות הגדולים של גלישה וחתירה על גלשן סאפ זה הגיוון העצום של תנאי מזג אוויר בהם ניתן לקיים פעילות. אחד הדברים הכי חשובים בהיבט של  מזג האוויר זה עוצמה וכיוון הרוח בשל טעמי בטיחות וכמובן הנאה טובה יותר, למה הכוונה?

גלישה וחתירה על גלשן סאפ מול רוח חזקה זו בהחלט חוויה קשה פיזית ולא פשוטה ויכולה להיות מסוכנת בעיקר כשמנסים לצאת לחתירה או גלישה על סאפ ברוח שנושבת מהחוף אל הים (לאורך ים תיכון רוח מזרחית). רוח כזו מאוד מבלבלת ולרוב זה יהיה צרוף של יום שמש מדהים וצבעי ים נדירים,  בהחלט תנאי מזג אוויר המזמינים את החותר והגולשת סאפ להיכנס למים לאימון חתירה או אימון גלישת גלים על הסאפ .

חשוב מאד לבדוק תמיד את מזג האויר לפני שנכנסים לחתירה עם סאפ

חשוב מאד לבדוק תמיד את מזג האויר לפני שנכנסים לחתירה עם סאפ

הבעיה היא שהחתירה לעומק במורד הרוח תהיה מאוד קלה ונעימה וללא מאמץ אבל ברגע שהגולש או גולשת הסאפ יעשו סיבוב וינסו לחזור חזרה לנקודת היציאה שלהם לחתירה על גלשן סאפ הם יתקלו בבעיה של חתירה על גלשן סאפ במקום ללא יכולת להתקדם וזה נובע בעיקר מעצם זה שהגוף שלהם בזמן החתירה על הסאפ הופך בעצם למפרש המקשה את ההתקדמות קדימה.

לכן יש חשיבות עצומה לזיהוי כיוון הרוח לפני הכניסה למים למטרת חתירה על גלשן פאדל בורד או למטרת אימון גלישת גלים על גלשן סאפ. תמיד לצאת לחתירה אל מול כיוון הרוח ואז החזרה לנקודת היציאה תמיד תהיה קלה יותר.

מעבר לזה מזג האוויר חשוב לנו מאוד בעיקר בכל הקשור לחזות את מה שצפוי לנו לימים הקרובים או לפחות לשעות הקרובות. ככל שתהיה לנו יכולת לדעת מה צפוי לנו כך יהיה לנו קל יותר לתכנן את הזמן שלנו ולשלב בתוכו כמה שיותר יחידות אימון חתירה על גלשן סאפ:  אם זה חתירה על גלשן סאפ למטרת חתירה או חתירה על גלשן סאפ במטרה לשפר את טכניקת הגלים שלנו על הגלשן סאפ.

כיום יש מספר גדול של אתרים המציעים תחזית מדויקת לחופי ישראל באשר אנחנו. ומאוד אוהבים את:

  • windguru
  • wind finder
  • wind alert
עמית ענבר והבן תופסים גלים על סאפ

עמית ענבר והבן תופסים גלים על סאפ

באתרים אלו אפשר יהיה למצוא תחזית מדויקת לגבי עוצמת הרוח וגם לגבי מצב הים, האם הוא מתאים יותר לחתירה על גלשן סאפ או האם הים והרוח מתאימים יותר גלישת גלים על סאפ.

מומלץ בכל אופן – אם לא בטוחים, לדבר איתנו ולהתייעץ על מצב הים והרוח לפני כניסה לחתירה על גלשן סאפ או לגלישת גלים על גלשן סאפ.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר:

בטלפון 09-8666991

או ללחוץ כאן ולשלוח לנו הודעה 

במועדון סאפאווי SUPAWAY במכמורת של דנה ועמית ענבר תמצאו את כל מה שצריך להצטרף לעולם גלישת סאפ:

ציוד חדש וציוד סאפ יד 2 הכי מתקדם של מיטב היצרנים בעולם בתחום הסאפ, קורס סאפ למתחילים, קורס סאפ למתקדמים,

קורס סאפ לגלים, קבוצות חתירה, קייטנות גלישה וליווי מקצועי של הטובים בארץ המובילים את עולם הסאפ כבר שנים רבות.

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים