טיפים בגלישת סאפ

איך לרדת מגלשן העמידה ?

ירידה מגלשן פאדל בורד


כאשר יורדים מהגלשן, התכופפו ורדו לסיפון הגלשן (אפשר על הברכיים).
לאחר מכן רדו מצד הגלשן בדומה לכניסה לבריכה, אם אתם לא מכירים את התחתית שבה אתם רוצים לרדת, זו דרך מומלצת ביותר.
אפשר פשוט לקפוץ מהגלשן, אך אם יהיו סלעים או עצמים חדים קל יותר להיחתך.

חוקים כלליים לחותר בגלשן עמידה

חוקי תנועה ועוד…

חוק מספר אחת עם גלשן העמידה הוא: לא להפריע לשחיינים / מתרחצים / גולשי גלים… הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא פשוט להתרחק מכל הדברים המדוברים, ולמצוא אזור נקי ממתרחצים / גולשים.
גולשי גלים ממש לא אוהבים גלשני חתירה, בעיקר בגלל הגודל של גלשנים אלו, ושהם תופסים כל פיסת גל אפשרי בלי להתאמץ.
אם אתם כן גולשים באזור עם גולשי גלים, תכבדו אותם ואל תשבו להם בתוך הליפ.

איך לעבור שבירה של גל על פאדל בורד ?

מעבר של גלים בפאדל בורד

ישנן שתי דרכים לעבור שבירה של גלים:

1. בעמדת חתירה עם רגליים מקבילות, מומלץ לגלים קטנים בלבד. אתם רוצים לחתור כמה חתירות מהירות לפני השבירה, בכדי להגיע עם מהירות למעבר. להגיע בניצב לגל, וממש לפני שהוא פוגע בכם לחתור חתירה, חתירה זו למעשה תיתן לכם את היציבות בשביל לעבור את השבירה (תמיד תעזרו במשוט על מנת לקבל יציבות).

2. עמדת גלישה: הכניסה למעבר זהה לחתירה עם רגליים מקבילות על מנת לתפוס כמה שיותר מהירות, ורגע לפני שאתם מגיעים לגל, תחליפו את הרגליים לעמדת גלישה, ושוב ברגע פגיעת הגל בגלשן תחתרו חתירה ולמעשה תישענו על המשוט לקבל יציבות. מיד לאחר שעברתם את הגל החזירו את הרגליים למצב חתירה זה עוזר ליציבות

תפיסת גל בגלשן עמידה / פאדל בורד

איך תופסים גלים בגלשן פאדל בורד ?

בין אם אתם גולשי גלים מנוסים, או גולשי סאפ חדשים, אתם רוצים להתחיל עם גלים קטנים בכדי להבין את הרעיון ולהתקדם בלמידה נכונה ובטוחה שלב אחר שלב.
ראשית, לימדו היטב  את האזור שבו אתם רוצים לגלוש, היכן השבירה שאתם הולכים לגלוש עליה, כיווני הזרמים, ואם יש ערוץ שממנו ניתן לעלות למעלה ולעבור את הגלים בקלות. חשוב לקבל  מידע זה לפני  שנכנסים למים.

חשוב לזהות היכן מתחילה השבירה של הגל ולחתור לשם, אתם רוצים להיות ממוקמים כמה מטרים לעומק מהאזור שבו מתחילה השבירה, ככל שתתפסו את הגל יותר מוקדם יהיה לכם יותר קל לסדר את הרגליים ולהכין את עצמכם לגלישה על הגל.
ברגע שמצאתם את המקום שבו אתם רוצים לתפוס את הגל, הסתכלו לעומק אל האופק, חפשו אזורים כהים, האזורים הכהים הם קוים של גלים שאפשר לראות בעומק לפני שמגיעים הגלים. ברגע שמצאתם אזור כזה, תבחרו את הגל שאתם רוצים לקחת, תדאגו ל שחרטום הגלשן יהיה מופנה לחוף, כאשר תתחילו לחתור הגלשן ירצה לגלוש ימינה או שמאלה. תמשיכו לחתור בשני הצדדים על מנת לשמור את חרטום הגלשן לכיוון החוף וכך לתפוס את הגל.
כאשר תפסתם את הגל, וודאו שהחלפתם את הרגליים לעמדת גלישה על מנת לקבל שליטה מלאה בזמן הגלישה.

צפו בסרטון המדגים איך תופסים גלים בגלישת סאפ:

2 תגובות ל”טיפים בגלישת סאפ“

  1. גדי הגיב:

    איפה אפשר לראות עוד שעורי הדרכת סאפ ברשת?מאוד אהבתי את ההדרכות של עמית ודנה וזה בהחלט עוזר להבין למה נכנסים ומה הדרך שצריך לעבור
    אשמח לקישור לעמוד הוידאו

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים