תחרות גלישת SUP בקריות – ליגת משוטי המחץ

בשבת האחרונה יצאה לדרך התחרות האחרונה בליגת משוטי המחץ שהתקיימה בקריות שליד חיפה, הפעם בתחרות יצאו גם מיקצה חתירת רייס על מסלול חתירה וגם תחרות גלישת סאפ בגלים.

עמית ענבר בסשן גלישת גלים על סאפ - משוטי המחץ 2012

לתחרות הרייס הגיעו הגולשים הכי טובים והכי מנוסים בארץ ולהם חבר רמי צור חותר עולמי ומאמן אולימפי בתחום החתירה, לאחר המתנה מורטת עצבים עקב מזג אוויר סוער החליטו המארגנים להפיק את התחרות בכול מצב וזה בעצם בישל לגולשים תנאים מאוד שונים, ים עם גל בגובה מטר וחצי ללא רוח וממש סוול יפה ומפנק מה שהפך את מקצה חתירה על sup race למאתגר יותר והרבה יותר טכני.

הגולשים זינקו מהחוף ולא הייתה ברירה אלא לעבור דרך השבירה של הגלים, התנאים האלו ללא ספק מחדדים את הטכניקה של החותרים ולא רק נותנים במה לכושר הגופני שלהם. הסוד היה איך לעבור את שבירת הגלים מבלי ליפול מהגלשן ולא להפסיד זמן תחרות יקר במקצה ואז חוזרים בצלע של המסלול חזרה לחוף לתפוס כמה שיותר גלי עומק ולנוח בזמן הרכיבה על הגל.

עמית ענבר ניצח את התחרות בפער גדול כאשר במקום השני הגיע איל שלף ובמקום השלישי סיים עומרי חצור. ברגע שנגמרה תחרות חתירה על גלשני סאפ רייס יצאה לדרך תחרות סאפ בגלים ושם למתחרים חיכו תנאי ים של גל מושלם ממש מול התחרות. הגולשים חולקו למקצים של 5 גולשים כאשר 2 גולשים עולים למקצה הבא. בגמר גלשו עומרי חצור, יואב משדות ים, דנה סולב ועמית ענבר. אחרי מקצה של 15 דקות הגיע חלוקת הפרסים שם הוכרז עומרי חצור כזוכה בתחרות ב0.4 נקודות לפני עמית ענבר ובמקום השלישי הגיע ילד מוכשר משדות ים בשם יואב.

 

למרות ההפקה המושקעת ולמרות התנאים המושלמים הגיעו לתחרות רק כ30 מתחרים וזה מאוד חבל כי יש בארץ כבר מאות גולשים בתחום הסאפ. תודה למפיקי התחרות גיל הורביץ ורן געש תמשיכו ביוזמה הזו של הפקת אירועי גלישה זו הדרך הטובה ביותר לקדם את התחום שלנו.

צפו בסרטון של התחרות:

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים