סאפ – סיפור האהבה של עמית ענבר

אני נמצא בפעילות גלישה מגיל 7 (היום אני כבר בן 42)מה שאומר שאת רוב חיי העברתי בצורה רטובה עומד על גלשן כזה או אחר: גלשן רוח, גלשן גלים, גלשן סאפ…
הרומן שלי עם הים והגלישה החל בגלישת גלים כאשר זו הייתה התשוקה הגדולה ביותר שלי כילד.
לאחר כמה שנים של פעילות מטורפות הכוללת ירידה לים כל יום לא משנה מה מצב הגלים  התחלתי את דרכי גם בגלישת רוח כיריב אימון לאח הגדול שלי ערן ענבר שהיה זקוק ליריב אימון כגולש רוח תחרותי . לא ממש נדלקתי על גלישת רוח בהתחלה אבל יצר התחרות גבר על הכל ואחרי שנה בערך של אימונים בתחרות הראשונה הבנתי שזה אני! אחרי 30 שנים של פעילות גלישת רוח החלטתי לפרוש מגלישת רוח תחרותית והגעתי לשובע מטורף שם בדיוק הגיע לעולם תחום גלישה חדש שהגיע דווקא מצרפת אני כמובן מדבר על גלישת קייטסרפינג  שכבש אותי לחלוטין והדליק בי אהבה חדשה לים וזה מחזיק אותי עד היום האמת.
לפני כ-5 שנים במהלך טיסה שלי לפיג'י עם לקוח לצורך מסע גלישה מאוד ייחודי יצא לי לראות בפעם הראשונה גלשן סאפ ובמקרה הוא גם היה על היאכטה עליה  העברנו את רוב הנסיעה וזה נתן לי את האפשרות לעשות נסיונות והחיבור היה מידי! הסאפ בתחושת מים שלו מאוד מזכיר לי גלשן רוח בכול הקשור לחלוקת נפח, רוחב,ואורך ולכן תחושת הבית הייתה מידית! שם התחיל הרומן שלנו – גלשן סאפ ואני…
בהתחלה לקחתי את גלישת הסאפ למקום של חתירה בשביל הכיף וגלישת הגלים תמיד הייתה ותמיד תישאר במקום הראשון אבל עקב תאונת דרכים שעברתי נפצעתי בצוואר ולכן השכיבה על גלשן גלים וחתירה ממושכת אתו יוצרת לי כאבים עזים בצוואר לכןגלישה על גלשן  סאפ הגיעה לי כמו חמצן מהסיבה הפשוטה שלמדתי איך להעביר את הטכניקה שלי בגלישת גלים לגלישת הסאפ וכיום אני בעצם גולש סאפ באותו סגנון גלישה כפי שגלשתי על גלשן גלים רק בלי הכאב הבלתי נסבל בצוואר, אני עומד על גלשן הסאפ, רואה את הגלים לפני כולם ומצליח לתפוס אותם עם הסאפ לפני כולם.

תראו מה אפשר לעשות עם גלשן סאפ
מעבר להנאה שלי בגלים בחתירה על גלשן סאפ אני בעצם מוצא את האימון האיכותי שאותו חיפשתי כבר המון זמן.
עם הפרישה שלי מספורט אולימפי תחרותי התחלתי לטעום את החיים האמיתיים והאוכל שהיה אסור ברובו פתאום הפך להיות זמין ואני כבר 30 והגוף כבר לא מפרגן על כל דבר כך עליתי במשקל קרוב ל15 קילו מיום הפרישה שלי. לא שזה הפריע לי אבל לא יכולתי להניע את עצמי לצאת לאימוני ריצה,אופניים כפי שעשיתי כספורטאי אולימפי ,היופי הגיע כאשר הפנמתי את איכויות האימון שיש בחתירה על גלשן סאפ ועם הזמן פיתחתי טכניקת אימון משולב על גלשן סאפ כאשר אני משתמש בכל הידע הרב שצברתי כספורטאי אולימפי ואת כל המידע שאספתי כאשר מלווים אותי מיטב הפיזיולוגים ורופאי ספורט. היום כל התלמידים שלי יכולים בעצם ליהנות מאיכות אימון ברמה הגבוהה ביותר גם באימוני חתירה על סאפ וגם באימוני גלישת גלים על גלשן סאפ.
סאפ הופך להיות האופניים של שנות האלפיים, הטרנד תופס חזק מאד וגלישת סאפ נהפכה לנפוצה מאד. אצלנו במועדון סאפאווי במכמורת ( SUPAWAY ) תוכלו למצוא קורס סאפ עם המדריכים הטובים בארץ: קורס סאפ למתחילים, קורס סאפ למתקדמים, קורס סאפ לגלישת גלים ועוד קורסים שיתאימו לך!
ומה שלי הכי חשוב זה לראות איך כל כך הרבה שנים באותו תחום אני עדין קם בזריחה בציפייה לגל מושלם כאילו אני ילד בן 12,זו התמורה הגדולה  ביותר שיש עבורי מעולם הסאפ ! היכולת להישאר מגורה עלי די העולם אותו  אני כל כך אוהב,, עולם הים!
בקיצור – סאפ ואני הרומן רציני.

לפרטים נוספים על מגוון הקורסים שלנו – דברו איתנו 09-8666991

או צרו קשר

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים