לגלוש על הגל הארוך בעולם

כבר הרבה שנים מדובר בקהילת הגולשים שהגל הארוך בעולם נמצא בציקאמה בפרו לא הרבה גולשים מגיעים לשם ויש לזה כנראה מספר סיבות: רחוק מאוד, יקר מאוד יחסית, מים קרים שמצריכים חליפה.

טיעונים הגיוניים אבל למי שרוצה לחוות את הגל הארוך בעולם ולקבל את החוויה של לגלוש על הגל הארוך בעולם הטיעונים האלו לא תקפים., רק מי שגלש סאפ על הגל הארוך בעולם יכול להבין את גודל החוויה של לגלוש עליו.. מדובר על גל שביום טוב יכול להגיע ל-4 קילומטר ו-300 מטר ללא ספק הגל הארוך בעולם!

ביום שיש גובה גל פחות מ-6 פיט הגל הארוך בעולם שנמצא בכפר צ'יאקמה מתחלק ל-2 גלים ארוכים אחד עונה לשם הפוינט והשני בקייפ של צ'יקאמה ביום טוב שהגל מתחבר ניתן להגיע לעמידה וגלישה למשך 3 דקות רצופות של עונג שלם בגלישה אחידה לאורך המפרץ כולו של ציקאמה כאשר ברקע יש נוף מידברי ממש כמו שיש לנו בסיני למי שמכיר.

לשאלה האם למרחק יש השפעה האם לנסוע לגלוש על הגל הארוך בעולם יש לנו תשובה ברורה. אין לזה שום משמעות ובשביל דברים טובים כנראה צריך לנסוע רחוק אבל אם ברצינות חושבים על זה רגע מדובר ב-3 טיסות עד היעד עצמו ובשל הפרש שעות אנחנו ממריאים ונוחתים ביעד הסופי באותו יום (כמובן מפסידים את זה חזרה בדרך חזרה לארץ).

לגולשי סאפ ציקאמה מציעים אפשרות לגלוש סאפ על הגל הארוך בעולם ושירותי ספא. על גלשן סאפ יש אפשרות לעבור את הקטעים המתים של הגל הארוך בעולם בעזרת המשוט מה שלגולשי גלים אין ולכן לדעתנו הגל הארוך בעולם בצ'יקאמה הוא הגל הכי טוב בעולם לגלישת סאפ לכל רמות הגלישה.

טמפרוטרת המים בציקאמה די קבועה ועומדת על בין 15-19 מעלות האוויר בממוצע סביב 25 מעלות והנוף מידברי ויבש לכן גם הטיעון של לא להגיע לגלוש על הגל הארוך בעולם בגלל קור הוא טעות נפוצה שהרבה גולשים חושבים ובגללה לא מגיעים לגלוש והסיבה שזו טעות, מסבירים כל החברים שנסעו איתנו כבר לגלוש סאפ בגל הארוך בעולם, הם מספרים שגם הם חששו מלבישת חליפות חופשת גלישה אבל בעצם התנאים האלו מאפשרים שהייה ארוכה בשמש כי יש מיגון של החליפה מהשמש בניגוד לגלישה במקום טרופי שחם שם אנחנו הגולשים נטחנים מחום המים חום האוויר ושמש יוקדת שמפרקת אותנו.

בציקאמה הגלישה בגל הארוך בעולם היא פינוק של תנאי מזג אוויר ועצם לבישת חליפה ארוכה לא גורעת מההנאה של גלישת סאפ וההפך הוא הנכון חשוב לציין שבגלל קירבה  של הגל הארוך בעולם לקו המשווה  ניתן לקבל ימי גלישה שהמים חמים יותר בכמה מעלות מאשר היה לפני שבוע ולנו יצא לגלוש בגל הארוך בעולם בציקאמה ללא חליפה ורק אם ליקרה טרמית של מילימטר וחצי ובהחלט ניתן לראות גולשות בביקיני גולשות על הגל ללא בעיה.

נכון, מדובר בטיול לא זול אבל החוויה של לגלוש על הגל הארוך בעולם מגמדת את הקושי של עלות נסיעה יקרה ומי שמצליח לחסוך מספיק כסף למימון הגלישה, מובטחת חוויה ששווה כל שקל. אחת הסיבות המרכזיות ליוקר החבילה זה המרחק, צריך לקחת 3 טיסות מהארץ וגם לקחת ולהטיס ציוד מה שגם מוסיף ליוקר עלות כרטיס טיסה.

המלון בו אנחנו לנים ופועלים, הוא המלון היחיד בכפר שליד הגל הארוך בעולם ומדובר במלון בוטיק לגלושים והוא לא מהזולים אבל בהחלט מהמפנקים יותר ומציע חווית גלישה מושלמת על הגל הארוך בעולם כאשר מהמלון אנחנו לוקחים סירה שמלווה את הגולשים ונותנת שירות הסעה חזרה לפיק גם לגולשי גלים וגם לגושי סאפ בגל הארוך בעולם.

 

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים