סאפ – ההיסטוריה של גלישת הסאפ – גלשן עמידה

סאפ – ההיסטוריה של  גלישת הסאפ  – גלשן עמידה

כבר בתקופת הפולנזים מנהיג הכפר היה עומד על קשר בצורת גלשן עמידה כאשר הוא נותן את הדרשה השבועית שלו או כול נאום- אחר.

לאורך השנים בהוואי גולשים רבים ניסו לחקות את הגלישה על סוגי גלשנים וסירות קאנו אבל רק ממש לקראת סוף שנות ה-90 חבורת גולשים כמו לארד המילטון, דייב קלמה,וכמובן גרי לופז ועוד כמה אגדות גלישה החליטו לעשות שידרוג לכל התחום של גלישה בעמידה ובעצם החייו מחדש את  גלשן הסאפ המקורי מלפני מאות שנים ומאז החלו להישמע המון שמות לתופעה: גלשן עמידה, סאפ, פאדל בורד, פדאל בורד ועוד.

זה התחיל בחבורת גולשי סאפ קטנה על גלשנים שיוצרו בעבודת יד בהוואי ולאט לאט התחילו להראות עוד ועוד גולשי סאפ בחופים בולטים באיי הוואי ,המקומיים שדם פולינזי זורם בעורקיהם מיד אימצו את הטרנד החדש ובזמן קצר מאוד כל נושא גלישת הסאפ או חתירה על גלשן סאפ הפכו ללהיט מטורף באיי הוואי ומשם הדרך לחוף המערבי באמריקה הייתה קצרה מאוד.

כמו כל טרנד גם הטרנד של גלישת סאפ הגיע אחרי ארצות הברית לאירופה ולעולם כולו כולל ישראל  והיום בהחלט אפשר לומר שגלישת סאפ הפכה להיות תחום הגלישה שגדל בקצב הכי גדול שהיה מאז ומעולם בכל סוגי וענפי הגלישה השונים!  עצם עובדה  שכל אחד יכול לגלוש ולחתור על גלשן עמידה הפך את הענף הזה לזמין לכולם ומעבר לזה שהצורך היחיד לחתור או לגלוש סאפ זה מקור מים לא משנה אם זה ים , אגם, נהר או בריכה הפכו את תחום גלישת הסאפ על גלשן עמידה מכל סוג שהוא: סאפ מתנפח, סאפ מקרבון, רייסר וכו' לענף בולט מאוד שפשוט מייצר התמכרות קשה ובריאה כמעט לכל משתמש – ממש סאפ החיים.

סאפ - ההיסטוריה עד היום

היום כשתחום גלישת סאפ הפך להיות מאוד פופולארי צצים ועולים המון סיפורים הקשורים למקור גלשן עמידה מאזורים שונים בעולם ויש המון גולשי סאפ הטוענים שגלשן העמידה הגיע מהמדינה או האזור  שלהם בעולם.

נכון להיום – שנת 2014 גלישת סאפ או גלישה על גלשן עמידה תופסת תאוצה בארץ וכמעט בכל מקום אשר יש בו מקור מים ובכל שנה כמות הגולשים והחותרים על גלשן סאפ מכפילה את עצמה וניתן לראות אנשים עומדים או "כמעט הולכים" על המים בכל מקור מים באשר הוא.

אנחנו שמחים להוביל איתכם את עולם גלשני העמידה בישראל ולקחת אתכם למקומות מופלאים ולחוויות קסומות.

אם עוד לא התחלתם – אתם מוזמנים להצטרף אלינו לקורס סאפ למתחילים, קורס על גלשן עמידה למתקדמים, קורס פאדל בורד בגלים וכאמור – כל השמות נכונים !!!

לפרטים נוספים – דברו איתנו 09-8666991 או צרו קשר

מועדון סאפ – סאפאווי SupAway   חוף מכמורת

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים