משוט לסאפ

משוט לסאפ

משוט לסאפ בנוי משלושה חלקים. יש את הלהב – החלק של המשוט לסאפ שנכנס למים לגריפת מים. להתקדמות יש את השאפט – שזה בעצם המוט בו נחזיק במהלך השימוש במשוט סאפ .

החלק האחרון של משוט לסאפ הוא ידית אחיזה- שהיא החלק העליון של המשוט לסאפ שמגיע במגוון מידות לפי הצרכים של המשתמש.

יש משוט לסאפ שמתאים לגלים, יש משוט לסאפ שמתאים לחתירה על גלשן רייס או חתירה למרחק ויש משוט לסאפ שמשלב בין עולם גלישת הגלים על גלשן סאפ וחתירה נטו על גלשן סאפ.

כיום יש המון יצרנים ומותגים למשוט סאפ כאשר יש מגוון עצום של חומרים שמשמשים לבנייה של משוט סאפ. יש  משוט לסאפ שעשוי מפיברגלאס ויש משוט לסאפ שעשוי מקרבון קוולאר מה שאומר שיש פערים מאוד גדולים גם באיכות המשוט לסאפ בהתאם לחומרים מהם הוא בנוי וגם בעלות.

חשוב מאד להתאים את גודל המשוט למידות הגוף כדי למנוע כאבי גב

חשוב מאד להתאים את גודל המשוט למידות הגוף כדי למנוע כאבי גב

 

משוט לסאפ יכול להתחיל בעלות של 500 ש"ח ויכול להגיע גם לעלות של 2500 ש"ח למשוט, משוט סאפ בנוי רק מלהב אחד בניגוד למשוט של קיאק שם המשוט עשוי משני להבים, המידה של המשוט לסאפ היא מאוד חשובה לחוויה של המשתמש והכי חשוב, מידה נכונה של משוט לסאפ שומרת על בריאות הגב!

משוט לסאפ בגלים

משוט לסאפ בגלים יהיה הרבה יותר קצר ממשוט לסאפ שמותאם לחתירה למרחק והסיבה לכך היא החשיבות לשמור על גב ישר לאורך החתירה הארוכה במטרה למנוע כאב גב לעומת זאת משוט לסאפ בגלים חשוב שיהיה כמה שיותר קצר. על הגל חשוב לנו שהמשוט יהיה כמה שפחות מסורבל ושתהיה לנו יכולת להעביר צד בחתירה ושהתנועה תהיה מהירה וזריזה מאוד

יש משוטים לסאפ שהשאפט יהיה מאוד צר ודק ויש משוטים לסאפ שהשאפט יהיה ממש עבה וזה בהחלט חשוב לאחוז ולבדוק את המשוט לסאפ שאתם רוצים לרכוש ולראות מה יושב לכם יותר טוב בכף היד

לאחרונה התחילו לעשות משוט לסאפ שהשאפט הוא אוולי(קוני) – ושוב גם כאן מאוד חשוב לנסות ולבדוק את המשוט לסאפ שאתם רוצים לרכוש ולראות מה נוח לכם יותר

יש משוט לסאפ שהוא מתכוונן זו בהחלט בחירה טובה לרכישה למשפחה בה יש כמה אנשים בגובה שונה כך ניתן להתאים את המשוט לסאפ לכל משתמש בלי להתפשר. לרוב המשוט לסאפ שמתכוונן יהיה קצת כבד יותר וזה בגלל המחבר שמאפשר את השינוי במידה.

יש במשוט לסאפ מתכוונן את כל סוגי הבנייה למרות שלרוב נכון ללכת על משוט לסאפ מתכוונן מאלומיניום וזו תהיה הבחירה הכי זולה ואז במידה ובמשפחה עולה כשרון או יש מישהו שחותר יותר משאר המשפחה אפשר להוסיף עוד משוט לסאפ לאותו אדם.

כל המשוטים לסאפ שהם לא אלומיניום יגיעו במידה אחידה ולכן יש צורך שאיש מקצוע ייקח את המידה שלכם בהתאם לסוג הגלשן סאפ שלכם ובהתאם לגובה של המשתמש ואז יחתוך את המשוט לסאפ בהתאם לגובה שלכם

לאחר החיתוך של המשוט סאפ יש להדביק בדבק חם או אפוקסי את הידית לשאפט וזאת במטרה למנוע כניסה של מים למשוט סאפ

מאוד חשוב ומומלץ למגן את המשוט לסאפ שלכם באמצעות מגן להב שנדבק על המשוט סאפ על הלהב הסיבה לכך היא שלרוב גולשים מתחילים עדין לא חותרים בטכניקה נכונה ונוצר מגע בין להב המשוט לבין דופן הגלשן סאפ מה שפוגע בגלשן ולאורך זמן הופך את הגלשן למאוד משופשף מה שיכול להתפתח לנזק של ממש לכן את המשוט לסאפ שלכם כדאי למגן בזמן הרכישה.

מיגון משוט לסאפ ייתן לכם גלשן במצב מעולה לאורך זמן וללא בלאי מיותר וכאשר רוצים לשדרג את הגלשן ניתן לקבל תמורה גבוהה יותר על גלשן סאפ. באופן ברור ניתן לראות את ההבדל ולזהות גלשנים שהיה בהם שימוש ללא מיגון משוט לסאפ.

חשוב לדעת שמשוט לסאפ העשוי מאלומיניום (משוט מתכוונן) לא צף לנצח לעומת משוטים מקרבון או פיברגלאס שהם אטומים לגמרי ויצופו תמיד.

לעיתים תכופות אנשים שוברים משוט לסאפ שלהם לא בזמן חתירה והם אפילו לא מודעים לזה ואז השבר הסופי קורה בזמן החתירה מבלי להבין מדוע המשוט נשבר, איך זה קורה באמת? משוט קרבון הוא מאוד איכותי אבל גם מאוד שביר במיוחד בלוגיסטיקה שמחוץ למים.

משוט לסאפ העשוי קרבון – זה חומר מאוד קשיח וברגע שהוא מקבל מכה מעצם קשיח וחד הוא נסדק ולאחר מכן, כאשר מופעל על אותו אזור לחץ הוא פשוט נשבר ולכן חשוב תמיד לשים לב ולהיזהר שלא ייפול על רצפה וכמובן, בזמן גלישה או חתירה, יש לשים לב לא לדפוק/לשפשף את המשוט בזמן חתירה…

דרך אחרת שלרוב משוט לסאפ נשבר זה בגלים ,גלשן סאפ בגלים יכול להיות מאוד מפתיע ותנועות חדות בזמן נפילה יכולות ליצור מגע בין המשוט לגלשן סאפ .לרוב המשוטים נשברים בגלים בגלל שהגולש על הסאפ נופל מהגל במים רדודים ואז במקום ליפול על הגב ובידיים פרוסות מנסים להישען על המשוט כאשר הוא נוגע בקרקע וברגע שכל משקל הגוף נשען על המשוט והוא נוגע בקרקע המשוט ישבר באותו רגע

להזמנת יעוץ והתאמת משוט מתאים לכם ובהתאם לסגנון הגלישה והציוד שלכם

ניתן לתאם פגישה עם עמית ענבר, דנה ענבר או אחד מאנשי הצוות שלנו

במועדון סאפאווי SUPAWAY  בחוף בננה ביץ' מכמורת.

דברו איתנו 09-8666991 או צרו קשר

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים