מסע סאפ לסרילנקה – חלק א

עם סיום שנה מאוד מאומצת בעבודה קשה, בהחדרת הספורט המדהים – סאפ, לישראל החלטנו לקחת אוויר ולצאת לחקור לוקיישן חדש למסע סאפ שאנחנו בונים לשנה הקרובה.

יצאנו המשפחה שלנו ובתוספת האח הגדול מושיקו.

אחרי המון מחקרים ובירורים, החלטנו שהיעד הפותח הוא סרילנקה. אחרי טיסה לא ארוכה במיוחד נחתנו בבירת סרילנקה – קולמבו , כשאתנו ערמות של ציוד סאפ והמון רצון לגלוש ולחקור את הלוקיישן החדש.

במהלך החודש גלשנו וחקרנו המון חופים, חלקם מוכרים וברובם מעולם לא ראו  גולשי סאפ במים. ויצא לנו להיות החלוצים של הספורט הזה גם במדינה מרוחקת כמו סרילנקה.

הימים היו די זהים והתנהלו בצורה מושלמת כאשר הסוואל נותן גלים מושלמים מיום הנחיתה. ברגע שקלטנו שהסוואל נרגע ניצלנו את הימים האלו לטיול מדהים לתוך ההרים של סרילנקה וספגנו שם את היופי הנדיר של המדינה היפה הזו.

היופי בסרילנקה  הוא שהגלים מתאימים לכל רמות הגלישה . לכן כולם יכלו  להנות  . דנה, מיה, דראל  ומושיקו יכלו לגלוש בגלים המתאימים לכל אחד על פי רמת הגלישה שלו.

גובה הגלים היה בין חצי מטר לשלושה מטרים בימים הכי גדולים.

רוב הגלישות שלנו היו על גלים שנשברים על ריף מה שנתן לגלים איכות מדהימה ונתן לנו אפשרות לגלוש על גל מסודר שנישבר בפיק קבוע ומעבר הגלים הוא ממש פשוט דרך התעלה העמוקה בצמוד לפיק וזה בהחלט השינוי הגדול מהגלים בארץ שנשברים לרוב על שבירת חול והמעבר של הגלים בארץ הוא קשה בהרבה.

לי אישית היה תענוג לראות את כל המשפחה גולשת בלי סוף ובעיקר לראות את דראל ומיה מתנסים בגלישה במקום זר ולאט לאט הפחד ירד וההנאה חדרה להם לעצמות.

מי שממש הפתיעה זו הייתה דנה שבתחילת הטיול שלנו ממש חששה מהריף והמגלים אבל לאט לאט השתחררה ומאמצע החודש התחילה לגלוש גם בגלים של מטר וחצי . מי היה מאמין שדנה שמעולם לא גלשה תכנס בימים עם גלים כאלו גדולים,

לצערי ,בטיסה הלוך שני  גלשנים נפגעו מהטיסה ויצאנו לחיפוש אחרי מתקן גלשנים או חומרים מתאימים לתיקון .במדינה כמו סרילנקה זה לא דבר פשוט כל כך אבל לאחר חיפוש עיקש מצאנו חברה גולשים מקומיים שעזרו לנו עם חומרים מתאימים וכל הציוד חזר לתפקוד מלא.

הכבישים בסרילנקה ממש לא מסבירים פנים לאלו שנוסעים שם ובטח לא לאלו שהולכים רגלי ליד הכביש

אנחנו בחרנו להתנייד בעיקר עם טוקטוק (מאין טוסטוס עם 3 גלגלים)וכך כל בוקר בזריחה, הגלשנים הועמסו על טוקטוק ושוב יוצאים לחקור עוד חוף חדש ואז חזרה הביתה לארוחת בוקר טרופית ומזינה, לאחר עיכול קצר של הארוחת בוקר, שוב יוצאים לעוד סשיין והפעם במקום אחר.

כך יצא ש -28 יום מכל החודש שלנו שם גלשנו כמו חזירים בערך כ-5  שעות ביום.

שנים רבות אני נוסע בעולם לטיולי גלישה . ללא ספק המסע הזה העפיל על כולם . זה היה שילוב מנצח של חופשה עם המשפחה והפעם המוטיב לכולם היה גלישה כך שלא הרגשתי חריג בכל החבורה ולי כאבא וכבעל היה אושר עצום לראות את היקרים לי נהנים בדיוק מהעולם אותו אני אוהב כל כך

תגובה אחת ל”מסע סאפ לסרילנקה – חלק א“

  1. supmania הגיב:

    מתי העונה הכי טובה לנסוע למסע סאפ בסרילנקה?יש לי זמן בספטמבר ומימה שקראתי לא הבנתי איזזה צד מקבל גל טוב יותר בעונה הזו,,,?חייב לומר שאת החשק קיבלתי מהאתר כאן והטיול שאתם עשיתם בחורף האחרון
    אישית אנ בתחום כבר שנה וחצי ואני כבר מכור לחלויטן ומחפש מקום לי ולאשתי לחפשה עם גלים טובים עדיפות לגופי ומקום עם ים שטוח לחתירה נוחה לאשתי
    תודה על כול עזרה

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים