גלישת רוח – הסיפור של הגולש עמית ענבר

את גלישת הרוח הכרתי כילד בן 8 בכפר מכמורת במעגן של מבואות ים. שם ראיתי את ערן ענבר אחי, גולש על גלשן רוח ראשון שקיבל מההורים.

בגיל זה  גלשתי כבר גלישת גלים והגלשן רוח בזמנו נראה לי כגלשן מאוד מגושם ופחות התחברתי לכל הלוגיסטיקה שכרוכה בהסעת הציוד והרכבת הציוד .העדפתי ללכת עם גלשן גלים על הראש עד לחוף לחבר ליש לרגל ולהיכנס לגלוש. הפשטות והקלות קסמו לי.

כל זה היה נכון עד שראיתי את ערן משתפר בגלישה ומנצל את הים גם בימים בהם לא היו גלים והחלק שהכי קסם לי הוא האפשרות לצאת עם הגלשן רוח לעומק הים ולשקט של הים בלב ים

כך מצאתי את עצמי נשאב לעולם גלישה חדש ולמימד ים אחר שנמצא רחוק בלב הים .

משם התחיל הרומן שלי עם גלישת רוח .הלכתי  באפיק האולימפי של גלישת רוח וכבר כילד קטן סימנתי לעצמי מטרה לכבוש את הצמרת העולמית בגלישת רוח.

בזכות ההשקעה של הוריי והמימון שלהם  עבור השליחה של ערן ושלי  לאירופה להתאמן עם הטובים ביותר ולהתחרות בעולם כבר בגיל צעיר ,והליווי שקיבלתי מערן בלמידה ממנו מהי עבודה קשה וכיצד להכין נכון את הציוד .כל אלו בשילוב כשרון ורצון עז לנצח הובילו אותי לצמרת העולם בגלישת רוח מגיל צעיר יחסית וכבר בגיל 17 עמדתי בצמרת הגולשים בעולם בגלישת רוח.

עברתי שלושה קמפיינים למשחקים אולימפיים ,12  שנים בהם הייתי בטופ העולמי ומה שמניע אותי כל הזמן הזה זה גלשן רוח שאיתו ודרכו אני חווה הגשמה עצמית בחיים הספורטיביים שלי ואיתו אני חווה את השיאים הגדולים ביותר כספורטאי.

קורס גלישת רוח - בדרך לגלים גבוהים...

קורס גלישת רוח – בדרך לגלים גבוהים…

החיבור בשנים האלו שלי ושל הגלשן רוח היה טוטאלי ואם אנסה לספור את כמות השעות בהם גלשתי רוח , אני אגיע  לכמות שעות עצומה בהם זה רק אני והגלשן שלי בעשרות מדינות בעולם וכמעט בכל יבשת אפשרית בכדור הארץ אני והגלשן שלי עוברים בהם וטועמים את הים ואת תנאי הגלישה של מקומות רבים בעולם.

באמצעות גלשן רוח הצלחתי להגיע למקומות הטובים ביותר בעולם לגלישה ולחוות את תנאי הגלישה הטובים ביותר שניתן לגלוש בהם גלישת רוח.

עם סיום המשחקים האולימפיים בסידני  2000 הרגשתי שהתשוקה לאימונים דועכת ולא באותה רמת ריגוש .החלטתי לעבור מהצד שמתאמן לצד שמאמן אנשים גלישה ואז פתחתי בית ספר לגלישה ומאז אני מלמד אנשים את כל סוגי הגלישה בהם גם גלישת רוח ומנסה בדרך זו  לאפשר הצצה לעולם שבו גדלתי ולי נראה המקום הטבעי ביותר . אני מאושר לראות את השינוי  החיובי באנשים שמגיעים אלינו להדרכת גלישה  וכיצד זה משפיע עליהם בחיים כל אחד בדרכו שלו.

אחרי שפרשתי מגלישת הרוח גיליתי את עולם הקייטסרפינג  שהחזיר לי תשוקה מטורפת לים ואז גיליתי את גלישת סאפ שמילא אותי  מחדש שוב בתשוקה חדשה .מפתיע אותי כל פעם מחדש להבין שאחרי כל כך הרבה שנים בים אתה חושב שתגיע לרוויה אך המצב  הוא בדיוק הפוך- התשוקה והאהבה שלי לים רק גדלים עוד ועוד.

כיום אחרי שנים רבות  ששמתי  את גלישת הרוח בצד מפאת  שובע מסוים אני מרגיש איך לאט לאט התשוקה חוזרת לגלשן רוח שלי ואולי זה בגלל שהבן שלי כיום מתחיל את דרכו בגלישת רוח (וןאולי לא), אבל משהו בפנים בהחלט מתחיל לדגדג ולחזור.

אם גם אתם רוצים לחוות ים ואת עצמכם – כמו שלא היכרתם, בואו לקורס גלישת רוח עם עמית ענבר במועדון הגלישה סאפאווי SUPAWAY– חוף הבננה ביץ'-מכמורת. לפרטים נוספים- דברו  איתנו.

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים