סאפ של חורף – איך נכנסים למים כשקר ?

סאפ של חורף – איך נכנסים למים כשקר ? כמה תרגילים לפני הטבילה הראשונה

החורף התחיל ולאלו מכם שתוהים מה עושים בחורף עם סאפ ? מפסיקים חתירות? יוצאים לפגרת חורף? – אז זהו –לא ולא!

החורף הוא תקופה קסומה לחתירת סאפ וגלישת גלים על הסאפ. ישנם ימים רבים בחורף בהם תתאפשר חתירת סאפ. תמיד נדמה לאנשים שבחורף הים סוער והגלים שוצפים קוצפים . ישנם גם כאלו , אך למעשה רוב הימים הם דווקא רגועים והים נוח לחתירת סאפ גם בחורף. ימי הסערות אלו הימים בודדים שתוכלו לוותר על חתירת סאפ , אך אלו באמת ימים בודדים כי הרי אנו מאותם אלו שזכו לחיות בארץ נהדרת שטופת שמש גם ברוב ימות החורף. ובימים של סערה , נחכה לשקט שלפני ואחרי הסערה שהם הימים הכי מושלמים לגלישת גלים על סאפ וגם לחתירת סאפ. בימי הסערה עצמה – ניתן כבוד לגולשי הסאפ המקצוענים ואנו נהנה מצפייה בחוף על הביצועים הנדירים שתראו.

אחרי שהגענו למסקנה שאפשר לחתור על סאפ בחורף וגם לגלוש על סאפ בחורף- נותר לנו לאבזר אתכם עם כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את החורף בחמימות :

ראשית חשוב להצטייד בבגדי גלישה לחורף – חליפה טובה, נעלי גלישה , כפפות וכובע לאלו שממש סובלים מקור. צאו לחתור על סאפ עם לבוש טוב ולא תרגישו את הקור ותצליחו להרוויח עוד המון ימי חתירת סאפ בשנה.

לפני הכניסה  למים כדאי לבצע מספר תרגילי חימום ומתיחות, שיכינו את הגוף לכניסה נעימה יותר  לחתירת סאפ.

  • כדאי להתחיל בהליכה מהירה על החוף, או ריצה קלה  של 10 דקות להעלאת הדופק וחום הגוף.
  • מיד לאחר מכן כמה קפיצות במקום : הרמות ברכיים, הרמות עקבים לישבן , קפיצות "פסק סגור" , "צעדי איילה" , סקווטים  וכו" לחימום הרגליים לקראת החתירה על הסאפ.
  • לאחר שחיממנו את הגוף ,השרירים יהיו חמים יותר ומוכנים יותר לביצוע מספר תרגילי מתיחות. התחילו עם חימום אזור הכתפיים : סיבובי כתפיים לפנים ולאחור, מתיחה של כתף קדמית וכתף אחורית – זה אזור בגוף שפעיל מאד במהלך חתירת סאפ.
  • עיברו לאזור הגב המותניים – סיבובי מותניים לצד אחד ולצד השני . סיבובים מעגליים , נסו לבצע תנועה גדולה ורכה. בצעו קימורי גב חולייה חוליה , הגב והמותניים  אלו הם אזורים  פעילים במהלך חתירת הסאפ.
  • נעבור אל הרגליים – מתיחות לשריר הארבע ראשי (השריר הקדמי של הירך) . מתיחות לשרירים האחוריים של הרגליים, עיברו למקרבים ( החלק הפנימי של הירך) ואל תשכחו גם מתיחות לשרירי התאומים (חלק אחורי של השוק) – אחרי שעברנו על הרגליים – גם הן מוכנות לחתירה על הסאפ.
  • קחו כמה נשימות עמוקות וקדימה צאו לדרך – קחו את הסאפ והמשוט והיכנסו למים , רק אל תשכחו את החיוך בחוף!

ספרו לנו איך היה !

סאפ בחורף ובכל ימות השנה עם עמית ודנה ענבר.

לפרטים נוספים, קורס גלישה על סאפ, קורס חתירה על סאפ או שיעור פרטי עם עמית ענבר

התקשרו 09-8666991 או צרו קשר

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים