רשמי טיול גלישה בכרתים | טיול סאפ בכרתים | טיול גלישה - SUPAWAY
רשמי טיול גלישה בכרתים, יולי 2102

משתתפים:
שני גלשני שיבומי 6.9 ( האחד מתנפח שהושאל מ kite away בית ינאי, באדיבות עמית ענבר ) שני זוגות חברים וים שקט אחד.

לצפייה בכתבה המקורית המלאה עם התמונות לחצו כאן

הכול החל בתכנון של חופשתנו, עם זוג חברים מרומא שרצו להיפגש איתנו באמצע הדרך. כמו שקוראים ברוב חוצפה חופשת "בטן-גב" על החוף. נבחר מפרץ קטן ובו כפר יחיד בחוף כרתים. הכפר הקטן, שהיה בעבר כפר דייגים, משמש כיום ככפר ל"תיירים רגועים". כאלה שמסתפקים בשני בתי קפה, חמש טברנות, סופרמרקט של סופיה שיש בו כמעט הכל, שמש, ים שקוף וחיי לילה שכוללים ירח וכוכבים. סביב הכפר, מסלולי טיול בהרים גבוהים מעל הים וכמה נחלים שצונחים לים בקניונים עמוקים. וכמובן חוף זרוע מיטות שיזוף ושמשיות )לטובת חובבי "בטן גב"(. הגישה אל הכפר אפשרית בהליכה רגלית בשביל עיזים המקיף את כל כרתים או במעבורת המגיעה כמה פעמים ביום. אין מכוניות בכפר וכלי התחבורה היחידים, אחרי שהמעבורת האחרונה עוזבת, הן מריצות המובילות מצרכים מהמעבורת לטברנות ולמכולת של סופיה )טוב, סופרמרקט…(.
בשעות שבין עזיבת המעבורת האחרונה ובין הגעת המעבורת הראשונה למחרת, הכפר והמפרץ שייכים רק לתושביו, לאורחים, לדייגים, לשחיינים ולחותרי הקיאקים.

הים באזור זה ובמיוחד בעונה הזו הינו "שקט כשוקת" החופים סלעיים ובשפכי הנחלים הם זרועים בחלוקי נחל.
המפרצים הכחולים בין הרים גבוהים שצונחים אל הים מאפשרים חוף שבו הים שקט וצלול במיוחד. וכעת לגלשוט – גלשן עם משוט ( SUP – פאדל בורד בלע"ז)
אני גולש כבר כשנה על השיבומי שלי בחופי אשדוד בים שקט ובים ב"גליוּת מתונה" …נגיד עד מטר גלים, זוגתי גולשת בים שקט בלבד וזוג החברים שהגיעו מרומא, הינם חסרי כל ניסיון בגלישה.

לקראת החופשה החלטתי לממש רעיון פרוע ולהיגרר עם גלשן, בציפייה לתוספת עניין בחופשה. ואם כבר אחד, אז למה לא שניים?
אפשר לראות בתמונות את הגלשנים מועמסים בנתב"ג ומתגלגלים על גג האוטו. בטיסה, , ברגל, בים, ברכב ובמעבורת עד לכפר הנידח.

ואכן, כבר בדקות הראשונות נופח הגלשן ה"מתקפל", הורכבו הסנפירים על השיבומי שלי ושני הגלשנים הושקו בטקס חגיגי אל מימי המפרץ אחרי כמה דקות, גם החברים חסרי הניסיון גלשו כאילו נולדו על הגלשן.

חופשת "בטן גב" הפכה לאימון מתמשך.
הגלשנים והפעילות עליהם הפכו למרכז הבילוי בנופש, למוקד עניין לכל יתר האורחים ותושבי הכפר. שכפי שניתן כבר להבין, חיי הכפר ורוב זמנם של הנופשים סובבים סביב המפרץ.
תוך כמה דקות הפכנו ל"מלכי המפרץ", למושא הערצה וליקירי הכפר. אלה הפחות ביישנים, ביקשו להתנסות ושמחנו לגלות שגם הם הצליחו בקלות יחסית, לגלוש ולהבין מה פשר החיוך שלא נמחק מפרצופנו.

תכניות הגלישה היו מגוונות:
גלישת בוקר בשעות שבהן המפרצון עדין נמצא בצל ההרים
גלישה לפיקניק כאשר על הגלשן המתנפח קשורה צידנית ובה יוגורט מקומי עשיר ריבה ופרי לצורך נחיתה על החוף שסומן כיעד, לארוחת הבוקר.
גלישת ערב לכיוון הירח שזרח בים.
גלישת לילה בבגדי ערב בדרך לארוחת דגים בטברנה כאשר הים כל כך שקט ואין כל חשש ליפול למים.

טיול חתירה למפרץ של השכן וביקור בנקרות. כאלה שיש אליהן גישה מן הים בלבד. שייט בתוך המערות.
טיול גלישה לחוף מרוחק וחזרה משם על גבי "מונית ימית", שלקחה בשמחה גם את הגלשן.
מנוחת צהרים במפרץ: חיברנו באלתור של רגע, שמשיה על הגלשן המתנפח, בעזרת כמה חבלים. במצב הזה אפשר פשוט לישון בלב המפרץ קשורים למצוף, או סתם לתת לרוח המסתובבת במפרץ להסיע אותך "ללא כוונת רווח" ולגלות כיצד זרמי האוויר ואתה לכודים בכייף במפרץ.

המים הצלולים וזווית הראיה בעת העמידה על הגלשן אפשרו תצפית כמו ב"שנירקול" ועזרו לנו יום אחד לגלות צב ים ענק, הוא שחה סביב הגלשן ומדי פעם הוציא את ראשו כדי לשאוף אויר – חוויה מיוחדת במינה.

אחרי כמה ימים, דרש הקהל חידושים ולבקשתם המצאנו תרגילים חדשים:
משט חופים זוגי במרחק מזערי בסגנון הצוות האווירובטי:
חיבור גלשנים, לצורך גרירה או סתם בניית מיטה זוגית בלב ים
רכיבת יחיד על שני גלשנים מקבילים:
תרגילים בסגנון התעמלות מכשירים על הגלשנים:
ועוד כמה רעיונות שהצנזורה השמיטה מן הכתבה ומן הצילומים.המצורפים 🙁
אין ספק שזו הייתה חופשה מיוחדת במינה אולי הראשונה מסוגה בכרתים ובוודאי הופעת בכורה ל"גלשוֹט" ( SUP ) במפרץ הדייגים הזה
עזבנו לאחר שבוע, לא לפני שהבטחנו לחזור שוב
כמובן לא בלי גלשנים….
תודות
תודה מיוחדת לחברת התעופה ולסבלי שדה התעופה שהובילו והחזירו את הציוד בשלום וללא נזק ( אגב, תמורת סכום סמלי, בזכות הגדרתו כציוד ספורט- לגלישה )
תודה למשכיר הרכב המקומי הסבלני, שלא היה אכפת לו כלל, שנניח על גג האוטו הקטן תיק גלישה ענק: ארבעים קילו שהם שני גלשנים, משוטים, שמשיות ציוד ים והרבה מזרונים, מחצלות ופצפצים שיגנו עליהם.

ותודות לעמית ענבר ולצוות Kite away בית ינאי שעודדו אותי לכתוב על הטיול ויותר מכך, על שעודדו אותי לא לחשוש,משינוע את כל הכבודה הזו איתנו
בטיסות
ברכב
ובמעבורות ימיות
לחופים הקסומים של כרתים
מומלץ בחום

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים