מסלול טיול סאפ

אחד הדברים שהכי בולטים בחתירה על גלשן סאפ שזה מאפשר לצאת כל פעם מחדש למסלול סאפ במקור מים אחר.

All you need is water

בחופי ים תיכון בישראל יש מבחר גדול של מקומות בהם ניתן לחוות את המקום באמצעות מסלול טיול סאפ חדש ומגוון בהתאם לאזור בו תבחרו לחתור.
נתחיל בצפון הארץ… מסלול טיול סאפ מושלם ביציאה מחוף בצת וחתירה לנקרות של ראש הנקרה.
מדובר בחתירה של קילומטר ולא ממש קשה, צריך לבחור יום נוח ללא גלים ורוח חזקה והכי חשוב לתאם יציאה למסלול טיול סאפ לנקרות מול גורמי הצבא במקום, כי מדובר ממש בגבול הצפוני של ישראל עם לבנון.

 

 

מסלול טיול סאפ אחר באזור הצפון יכול לצאת מחוף שבי ציון ולרדת דרומה כאשר חולפים ליד נהריה ועד לעיר העתיקה בעכו ממש בחוף הסוסים. מומלץ לבדוק תנאי ים ועדיפות לרוח צפונית. הדרך חזרה תיערך ברכב.
מסלול טיול סאפ ממש לא רחוק יכול להיות חצייה של מפרץ חיפה מעכו לחיפה ברוח צפונית או הפוך ברוב דרומית, חוויה לראות את הכרמל ברקע כאשר מתקרבים לחיפה או הפוך לראות את עכו והעיר העתיקה וכמובן אי הזבובים מנגד כאשר מתקרבים לקו החוף.

 

images (3)

באזור מרכז הארץ יש מספר מסלולים לטיול סאפ שלכל אחד מהם יש את האופי שלו:
באזור קיבוץ נחשולים יש יופי של רצועת ריף ובימים ללא רוח וכשהראות טובה זו ממש חוויה.
דרומית לשם יש מסלול לטיול סאפ נוסף, באזור מעגן מיכאל, קסם של אזור ופנינה שלא הרבה אנשים בארץ מכירים.
אם נרד עוד קצת דרומה, באזור קיסריה, נמצא מסלול לטיול סאפ שיוצא מהעיר העתיקה של נמל קיסריה ועד לתחנת הכוח, למי שיש יכולת לחתור עד לשם וחזרה.
שילוב של ישן עם חדש במרחק קטן משם, דרומית לתחנת הכוח, נמצא את נחל חדרה, שם אפשר לצאת למסלול טיול סאפ במעלה הנחל, אבל למרחק קצר מאוד.
חשוב לוודא שהמים אינם מזוהמים מידי.

 

במידה ולא מסתדר שם אפשר לרדת לחוף הדייגים של אולגה ולצאת למסלול טיול סאפ באזור קו החוף של חדרה עד למפרץ הסיני שממש צמוד לנקודה הדרומית של חוף אולגה.
כמובן שבמכמורת נמצא את הנקודה היפה ביותר לחתירה בישראל והיא גם האמא והאבא של כל תחום הסאפ בישראל – מועדון סאפאווי.
באזור מכמורת אפשר לחתור למעגן וכמובן לצאת לחתירה צפונה לאזור חדרה לאורך קו החוף או צפונה לאזור בית ינאי – תלוי בכיוון הרוח ומצב ים כמובן ולא לשכוח את נחל אלכסנדר אחד המקומות היפים בארץ למסלול טיול סאפ אבל גם שם לצערנו יש לוודא את מצב המים ולראות שהם לא מזוהמים.

 

אנחנו פחות אוהבים ערים אבל לאוהבי העיר לצאת למסלול טיול סאפ בחופי נתניה, חוף פולג, הרצליה ות"א, אתם בהחלט תמצאו המון יופי בנוף העירוני שנשקף אליכם, כאשר אתם חותרים על גלשן סאפ ליד כל ההמולה ואתם בשקט של הים. הניגוד הזה יוצר חוויה אחרת. כמובן שאפשר לצאת למסלול טיול סאפ מדהים בנחל הירקון עד ל-7 תחנות וזה מסלול טיול סאפ עירוני ושונה לחלוטין בו אנחנו חוצים את העיר ת"א ממערב למזרח.

 

האזורים הדרומיים של הארץ גם שופעים מקומות מעולים ליציאה למסלול טיול סאפ.
אזור פלמחים וכל השמורה, כולל הנחל שעובר ממש בצמוד לקיבוץ. גם שם ניתן לצאת למסלול טיול סאפ, אבל גם כאן חשוב לבדוק את מצב המים לפני שיוצאים.

 

כמובן שגם בעיר הדרומית ביותר בארץ, אילת, ניתן לצאת למסלול טיול סאפ מהאזור הצפוני של המלונות וממש כמעט עד הגבול עם מצרים.
חשוב לקבל החלטה לכיוון החתירה בהתאם לכיוון הרוח ומומלץ לחתור במקביל ולאורך החוף, כיוון שהרוח מאוד משתנה באילת ופחות צפויה מאשר בים תיכון.

 

ים המלח ללא ספק המקום הכי יפה בארץ לצאת למסלול טיול סאפ אבל חשוב לקחת בחשבון שהנושא חייב להיות בתיאום מול הצבא וכל הגורמים הקשורים לאזור, לכן אנחנו בסאפאווי עושים סאפ ספארי עבורכם כל חורף, שזו העונה הטובה ביותר לחתור בים המלח וזה לרוב יוצא בשלושה מחזורים שונים בתאריכים שונים.

 

וכמובן מסלול טיול סאפ בכנרת כאשר הכנרת כולה מהווה מסלול טיול סאפ לאורכה ולרוחבה.
בסאפאווי אנחנו מוציאים כל שנה מספר טיולים לכנרת במסגרות שונות – לפעמים לכל המשפחה, לפעמים לנשים בלבד או למבוגרים בלבד – גברים ונשים.
מה שחשוב לדעת בכנרת זה את מצב המים וכיוון הרוח ולבחור מסלול טיול סאפ בהתאם למה שהטבע מזמן לנו ולא להילחם ברוח של הכנרת כי היא עלולה להיות מאוד מסוכנת.
כחוק בטיחות קחו תמיד אתכם מכשיר נייד במארז נגד מים, גם כדי שתוכלו לצלם ולתעד את מסלול טיול סאפ שעשיתם וגם לצורכי בטיחות, במידה וצריך לצאת בחוף אחר מהמתוכנן במסלול טיול סאפ שלכם עקב שינוי פתאומי בעוצמת הרוח, כיוונה או מצב הים.
יש עוד מקורות מים מדהימים בישראל, בעיקר בחלק הצפוני ליד מג'דל שאמס (ברכת רם), שם יש מסלול טיול סאפ בנוף עוצר נשימה, אבל בגלל מצב הגשם בישראל, חשוב לוודא שיש מים גם בחודשי הקיץ.

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים