הסכנה של חתירה בסאפ ברוח מזרחית

ברצוני לשתף אתכם הגולשים\ות בחוויה שעברתי היום.
בסה"כ אני גולש ב-SUP שבועיים ובזמן הקצר הזה התאהבתי…מיד אחרי השיעור הראשון. נרשמתי למועדון סאפאוואי השקעתי בגלשן חדש וכל האקססוריס מסביב, אפילו החליפה בדרך…

כדי לצבור קילומטראז' על המים החלטתי במספר אירועים להגיע לבדי ל"בננה ביץ'" עם זריחת השמש (כדי שאוכל להגיע לעבודה בזמן) לא לפני שהתעדכנתי בתחזית הים.

על פניו נראה כי הכול התנהל לפי התכנית עד לבוקר רביעי ה-09/10/2013.
הגעתי ב-06:00 לחוף, עדיין חשוך וקר הייתה רוח חזקה (בדיעבד זו הייתה "מזרחית") אבל זה לא מנע ממני להיכנס ועוד אחרי שעשיתי את כל הדרך מגן יבנה…

בתחילה החלטתי לחתור צפונה ולאחר מכן שיניתי את כיוון החתירה לכיוון המזח הדרומי למרות הרוח החזקה והים הקופצני הגעתי אליו בקלות יחסית.
בדרך חזרה הרוח התגברה עוד יותר ירדתי על הברכיים ולמרות המאמץ שהשקעתי כמעט ולא התקדמתי, הרגשתי מותש ראיתי את הקבוצה במרחק של 250 מ' אבל במצבי הם היו רחוקים מדי.
כבר חשבתי על הרבה תרחישים ואף אחד מהם לא היה אופטימי במיוחד.
לפתע ראיתי מישהו חותר לכיווני תוך 2-3 דקות הוא הגיע אליי, זה היה עמית, הבנאדם שהכי רציתי לראות באותו רגע.
הוא נצמד אליי עם הגלשן שלו ובמעין טכניקת הצלה חתרנו יחד בשארית כוחותיי לכיוון החוף.
רק עכשיו אני יושב ומעקל את השתלשלות האירועים קשה לי להעביר את תחושותיי במילים אבל חשוב לי להעביר את המסר לכל חובבי הים למיניהם:
הים כיפי ומזמין אבל גם מתעתע ואכזרי, ניתן לבלות בו וליהנות מהסביבה והתנאים שהוא יוצר אבל יש להקפיד לשמור על כללים בסיסיים שלמדתי כאן.

  • רוח -יש להימנע מלהיכנס לים בתנאי רוח מזרחית ובמיוחד לא לבד!
  • אמצעי קשר-אם כבר החלטתם לצאת לבד יש להודיע לאנשים בחוף ולמקורבים לכם. כמו כן מומלץ להצטייד במכשיר סלולארי אטום למים על כל מקרה.
  • אם כבר נסחפתם ואתם מותשים אל תאבדו קור רוח, הישארו על הגלשן העזרה תבוא.

ידידיי, אני מקווה שהעברתי את המסר, תשכילו ללמוד מהאירוע שלי תמשיכו ליהנות כך שנוכל להיפגש במועדון סאפאוואי…

סוף שבוע טוב!
דן שיסמן

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים