טיולי סאפ בעולם

טיול גלישה בפנמה

פנמה נמצאת במרכז אמריקה  .בצידה המזרחי נמצא האוקינוס הקריבי ובצידה המערבי נמצא האוקינוס  הפסיפיק. הקירבה לשני האוקיינוסים מאפשרת גלישה בתנאים מעולים ברוב ימות השנה, כך שמי שמתכנן חופשה בפנמה , סביר להניח שימצא תמיד מקום טוב לגלוש בו.

השנה יצאנו שוב לחופשת גלישה בפנמה והפעם לצד הפסיפי בלבד. במשך שלושה שבועות הצלחנו לחלוף על פני אזורי גלישה שונים ,  ולנסות להכיר ולגלות גם חופי גלישה שפחות מוכרים לגולשים אך עם תנאים מעולים .

בצד הפסיפי החופים המפורסמים לגלישה בפנמה  הם "ינאו "או "סנטה קטלינה" . אחרי שגלשנו בהם לא מעט קיבלנו החלטה שהחופים המפורסמים הם לא בהכרח המקומות הכי נעימים לגלישה כי יש בהם עומס גולשים גדול ,צפיפות גדולה על הפיק  , לא משהו שאתה רוצה להיות בו כשאתה בחופשת גלישה ורוצה לנצל כל רגע לתפוס גל.

פנמה היא יעד מצוין שיכול להציע תנאי ים מגוונים שיתאימו לכל אחד  לחופשת גלישת סאפ. לגולשים מתקדמים , גולשים מקצוענים וגם לגולשים מתחילים.

חופשת גלישת סאפ בפנמה יכולה להתאים אף לאלו מכם שאינם מעוניינים לגלוש אלא לחתור במקומות קסומים ובמים שטוחים, במפרצים יפים ללא גלים או בנהרות ונחלים טבעיים שאותם ניתן למצוא בשפע .

בחופשת גלישה על sup בפנמה ניתן להחליט על אופי חופשה איננסיבי שבו תעברו מחוף לחוף , תגמעו מרחקים ותעברו מאזור לאזור. או באופי חופשה רגוע יותר ,שבו תישארו  בנקודה אחת שמאפשרת מגוון שבירות מעולות שמשתנות כמה פעמים ביום בהתאם לגאות והשפל.

אחרי שחקרנו את האזור , הצלחנו לאגור הרבה אינפורמציה לגבי התנאים, והזמנים הטובים ביותר להגיע לכל חוף ולקבל שם גל באיכות טובה. בחופשת גלישת סאפ רוצים למקסם את הזמן בו ניתן להיות במקומות עם שבירה טובה וגל מעולה.

בפנמה אנו אורחים של אנשים יקרים לנו מאד – עדן גרציאני, גיגי אמיר ומושיקו לוי. החבורה הזו עבדה איתנו  בסאפאוואי  במשך שנים . לפני כחמש שנים הם עברו לפנמה ושם הם גולשים ועוסקים בתחום הגלישה. יחד איתם חקרנו מלא מקומות חדשים ואנו נעזרים בהם כדי לבנות לכם חופשת גלישת סאפ מושלמת בפנמה.

הנסיעה הבאה מתוכננת לחורף 2015 . פרטים בהמשך.

השאר תגובתך

HTMLine - בניית אתרים | קידום אתרים